Predsjednik Mandić čestitao predstojeći Vaskrs

Radio Titograd

19.04.2025, 18:35h

< 1 min

Foto:Skupstina CG

 

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je predstojeći Vaskrs,
praznik nad praznicima, Njegovoj svetosti patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju,
Njegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu crnogorsko-primorskom gospodinu Joanikiju,
Njegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu mileševskom Atanasiju, Njegovom
visokopreosveštenstvu mitropolitu zahumsko-hercegovačkom i primorskom Dimitriju,
Njegovom preosveštenstvu episkopu budimljansko-nikšićkom Metodiju i svim pravoslavnim
vjernicima uz želju da Vaskrs provedu u zdravlju, duhovnoj radosti i Hristovom miru.

„Ovaj sveti dan, vječni simbol pobjede života nad smrću, svjetlosti nad tamom i nade
nad očajanjem, snažno nas podsjeća na suštinu naše vjere — da stradanje nije kraj, već
početak vječnog života, a žrtva put ka spasenju“ – istakao je u čestitki predsjednik Mandić.

Dodao je da nas u vremenima kada bol i nemir postaju sve češća slika svijeta u kojem
živimo, upravo Vaskrs poziva da ostanemo čvrsti u molitvi, u ljubavi prema bližnjem i u nadi
koja ne posustaje, jer samo kroz zajedništvo, praštanje i hrišćansko smirenje možemo sačuvati
mir u dušama i među narodima.

„Neka Vaskrsli Hristos donese snagu svima koji stradaju, utjehu onima koji tuguju i
nadu svima koji traže bolje sjutra, a vama želim da praznične dane provedete u zdravlju,
duhovnoj radosti i Hristovom miru“ – zaključio je predsjednik Skupštine.

 

HRISTOS VASKRSE – VAISTINU VASKRSE!

 

 

Autor:Radiotitograd.me

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top1, Uncategorized

24.06.2026. u 16:32h

Titogradske vijesti, top2

24.06.2026. u 16:26h

Skip to content