Foto: Ministarstvo dijaspore
Ministar dijaspore Mirsad Azemović boravi u radnoj posjeti Turskoj, gdje se sastao sa gradonačelnikom Ayvalika Mesutom Erginom i gradonačelnikom Burhanie Ali Kemalom i tom prilikom izrazio je zahvalnost na dugogodišnjoj podršci koju ti gradovi pružaju crnogorskoj dijaspori, te naglasio značaj očuvanja kulturnog i jezičkog identiteta iseljenika iz Crne Gore u Turskoj.
“Razgovaralo se i o jačanju saradnje između opština u Crnoj Gori i pomenutih turskih gradova, posebno u oblastima obrazovanja, kulture i ekonomskog povezivanja”, navodi se u saopštenju Ministarstva.
Ergin i Deveciler istakli su značaj dijaspore porijeklom iz Crne Gore u razvoju lokalnih zajednica, te su izrazili spremnost da dodatno unaprijede institucionalnu i kulturnu saradnju.
Azemović je, zaključuje se u saopštenju, u okviru posjete obišao i predstavnike crnogorske zajednice u ovim gradovima, s kojima je razgovarao o izazovima sa kojima se suočavaju, kao i o planovima Vlade za jačanje veza sa iseljeništvom.
Izvor:CDM


