Orban: Završila se hegemonija Zapada, formira se novi svjetski poredak

Radio Titograd

05.03.2024, 15:51h

< 1 min

foto-guliver.

– Hegemonija Zapada se završila, danas to niko ne osporava i to je potvrđeno i podacima. Formira se novi sjvetski poredak i situaciju je neophodno stalno ocjenjivati i analizirati – rekao je Orban na sastanku sa mađarskim ambasadorima.

Orban je ukazao na pokušaje raskola u svijetu na geopolitičke blokove i da se pritom veliki pritisak vrši na zemlje, kao što je Mađarska, koje štite suverenitet, prenosi agenciji MTI.

– Prilikom članstva u bloku je veoma ograničen prostor za manevre, zato je Mađarska i zainteresovana za članstvo u EU i NATO i dijeljenje na blokove nije u njenom interesu. Zato ćemo jačati naš savez sa drugim zemljama koje štite suverenitet – naveo je Orban.

Mađarski premijer je nedavno izjavio da Budimpešta želi da poveća saradnju sa Moskvom u sferama koje nisu pod sankcijama.

On je ukazao da će se nakon konflikta u Ukrajini nastaviti ekonomski život, a rusko tržište je važno za Mađarsku.

Podijeli na:

Video hit dana,

17:31h

Sport, Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:35h

Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:27h

Titogradske vijesti, top2

17.06.2026. u 14:14h

09.06.2026. u 17:06h

09.06.2026. u 17:06h

Skip to content