Nakon remija Liverpula, u svim ostalim utakmicama slavili su domaćini

Radio Titograd

06.08.2022, 18:04h

3 min

Nakon što je Liverpul remizirao na gostovanju Fulamu, popodnevni program prve runde Premijer lige nastavljen je sa još četiri utakmice, pri čemu su u svakoj na kraju slavili domaći sastavi. Pobjede su tako upisali Totenhem, Lids, Njukasl i Bornmut.

Totenhem je upisao očekivan trijumf na startu, i to protiv Sautemptona 4:1 (2:1). Gosti su poveli u 12. minutu preko Vard-Prousa, no nakon toga su terenom zagospodarili domaći, za koje su se u strijelce upisali Sesenjon, Dajer i Kuluševski, uz autogol Salisua.

Preokret smo vidjeli i u Lidsu, gdje je istoimeni domaćin na kraju upisao tri boda protiv neugodnog Vulverhemptona 2:1 (1:1). Pogodak vrijedan tri boda za domaće je postigao Aronson u 74. minutu.

Notingem forest je poražen na povratku u Premijer ligu, i to na gostovanju Njukaslu, koji je slavio 2:0 (0:0). Meč u kojem su ‘svrake’ potpuno dominirale, riješen je u drugom poluvremenu, kada su mrežu gostiju pogađali Šar i Vilson.

Pogocima Lerme i Mura, Bornmut je pred svojim navijačima slavio protiv Aston vile – 2:0 (1:0).

Uz dva gola Aleksandra Mitrovića, fudbaleri Fulama zaustavili su danas na Krejven kotidžu ekipu Liverpula. Na kraju uzbudljivog duela prvog kola u Londonu, današnji suparnici podijelili su bodove, uz rezultat 2:2 (1:0).

Fulam je dva puta imao prednost, no Liverpul se – oba puta zahvaljujući Salahu i Nunjesu – vraćao. Mogli su ‘redsi’ u sudijskoj nadoknadi do sva tri boda, ali je Henderson pogodio prečku.

Nijesu u prvom dijelu igre domaći bili ništa slabiji od favorizovanog suparnika. Zapravo, u pojedinim momentima, Fulam je imao inicijativu, a iz takve igre su u 33. minutu stigli do prednosti. Bila je to lijepa akcija, na čijem je kraju Tete fantastično centrirao iskosa i uz sam gol pronašao Mitrovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela gledali smo invaziju ‘redsa’, željeli su izabranici Jirgena Klopa brzo poravnanje, ali su na odmor ipak otišli uz zaostatak.

Drugi dio počeo je totalnom ofanzivom gostiju, ali je u 57. minutu Fulam mogao do novog gola – no, Kebano je pogodio stativu.

Sasvim zasluženo poravnanje uslijedilo je u 64. minutu. Salah je odlično centrirao sa desne strane, a Darvin Nunjes petom pogodio mrežu.

Šest minuta kasnije, Mitrović je nakon duela sa Virdžilom pao u šesnaestercu Liverpula, a nakon VAR provjere potvrđen je penal. Srpski reprezentativac uzeo je loptu, šutnuo i još jednom savladao Alisona.

No, Liverpul je uspio da se još jednom vrati. U toku je bio 81. minut, ovog je puta asistent bio Nunjes, a Mohamed Salah strijelac.

Mogli su gosti do sva tri boda u trećem minutu nadoknade. Henderson je sa dvadesetak metara raspalio loptu, ali je ona pogodila prečku.

U prvom duelu ovosezonskog izdanja Premijer lige, Arsenal je sinoć savladao Kristal palas, o čemu opširnije možete pročitati ovdje.