Radio Titograd

28.08.2022, 08:16h

2 min

Foto UGC

Marija Vuković nije imala vremena da proslavi najveći uspjeh u karijeri osvajanjem srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u Minhenu, jer će 2. septembra nastupiti na mitingu Dijamantske lige.

Ono što je bilo izvjesno sada je i zvanično potvrđeno – najbolja crnogorska sportistkinja i rekorderka u skoku uvis 2. septembra biće u elitnom društvu na mitingu Dijamantske lige, koji se održava u Briselu.

– Nijesam se vratila za Crnu Goru nakon takmičenja u Minhenu, jer sam znala da ću nastupiti na Dijamantskoj ligi. Čekala se samo zvanična potvrda, a sada je i to stiglo. Treniram u Atini i spremam se da sjajnu sezonu završim na što bolji način – istakla je za Pobjedu Marija Vuković.

Prije samo sedam dana, Marija Vuković je u debitantskom nastupu u finalu Evropskog prvenstva uspjela da sa rezultatom 195 centimetara osvoji srebro, dok je sa istim rezultatom šampionka postala Ukrajinka Jaroslava Mahučik. Najveći uspjeh u karijeri crnogorske skakačice uvis ujedno je i najveći podvig crnogorske atletike u njenoj istoriji, a medalja u seniorskoj konkurenciji, i to u kraljici sportova, svakako je jedan od najvećih dostignuća crnogorskog sporta.

– Puno emocija iz više razloga. U Oregonu na Svjetskom prvenstvu željela sam makar finale, pa možda da budem i blizu medalje. Ipak, ostala sam bez finala i bila sam 10 dana u depresiji. Nekako sam psihički pala, ali onda sam osjetila neku posebnu snagu. Znala sam da mogu, da dobro radim i da je vrijeme da uzmem ono što mi je pripadalo možda i ranije. Uradila sam to zbog porodice, koja je vjerovala više nego što sam ja – istakla je Vuković.

Četvrto seniorsko prvenstvo donijelo joj je prvo finale – Marija je učestvovala 2010 (kada je bila 21 – 187), 2016. (kada je osvojila 18. mjesto – 185) i 2018. (18 – 181), a u finalu i istorijski uspjeh. Vuković je tako krunisala sjajnu sezonu – osvojila je zlato na Mediteranskim igrama sa rezultatom 192. Prije toga, crnogorska rekorderka imala je zapažene nastupe – osvojila je miting u Atini „Filothei Women Gala“ sa preskočenih 195, a miting u Kalitei završila je sa rezultatom 188, a prethodno je u Kefaloniji preskočila 193, a u Kalamatiju 195 centimetara. U Oregonu na Svjetskom prvenstvu sa rezultatom 190 cm osvojila 14. mjesto i propustila priliku da dođe do finala, dok je na mitingu Dijamantske lige osvojila četvrto mjesto sa rezultatom 188.
Naš dijamant sada će pokušati ponovo da zablista…

Autor: Rajko Perović

Izvor:Pobjeda