Skip to content

Održana 32. dodjela nagrade Porin, ova pjesma je obilježila 2024. godinu

Radio Titograd

29.03.2025, 13:42h

3 min

Sinoć je održana dodjela 32. muzičke nagrade Porin. Školska sportska dvorana Mladost bila je prepuna poznatih imena hrvatske muzičke scene, a crvenim tepihom prošetali su i muzičari i druga poznata lica koja su se našla na ovogodišnjoj dodjeli.

Veliki uspjeh na ovogodišnjem Porinu postigli su Baby Lasagna i Chui sa saradnicima osvojivši po četiri statue Porina.

Tri statue pripale su Simfonijskom orkestru HRT-a, dirigenta Ivana Repušića sa saradnicima za album “Bersa Pejačević: Odrazi moderne”.

Baby Lasagna sa saradnicima osvojio je Porin u kategoriji Pjesma godine, za numeru “Rim tim tagi dim” autora Marka Purišića, zatim u kategorijama Novi izvođač godine i Najbolja muška vokalna izvedba za spomenutu kompoziciju, dok je Elizabeta Ružić Purišić osvojila Porin u kategoriji Najbolji video, upravo za “Rim Tim Tagi Dim”.

Chui je sa saradnicima slavio u kategoriji Najbolji instrumentalni album (izvan klasične i jazz muzike) za album “Do zvijezda” muzičkih producenata Tonija Starešinića i Ivana Božanića, Marku Babiću je upravo za taj album pripao Porin za najbolje likovno oblikovanje, a majstorima snimanja Bojanu Pahljini i Svenu Pavloviću te majstoru miksa Ivanu Božaniću pripao je Porin u kategoriji Najbolji snimak albuma. Chui je dobio i Porin u kategoriji Najbolja instrumentalna izvedba (izvan klasične i jazz muzike) za kompoziciju “Tvrdi sicevi” sa spomenutog albuma.

Simfonijski orkestar HRT-a i dirigent Ivan Repušić sa saradnicima osvojili su Porin u kategoriji Najbolji album klasične muzike za album “Bersa – Pejačević: Odrazi moderne”, muzičkih producenata Krešimira Petra Pustičkog i Lovre Stipčevića te Najbolju izvedbu klasične muzike za kompoziciju “Dora Pejačević: Simfonija U Fis-Molu, op. 41” sa spomenutog albuma. Majstor snimanja i miksa Božidar Pandurić osvojio je Porin u kategoriji Najbolji snimak albuma klasične muzike upravo za spomenuti album!

Goran Bare & Majke osvojili su Porin u kategoriji Najbolja izvedba grupe s vokalom za numeru “Noćas prelazim rijeku” s albuma “Live In London”, dok su za spomenuti album osvojili Porin u kategoriji Najbolji koncertni album, muzičkog producenta Maura Širola.

Psihomodo Pop su s albumom “Vjerujem u čuda” osvojili Porin za Album godine, muzičkog producenta Srđana Sekulovića Skansija kao i Porin u kategoriji Najbolji album rock muzike.

Najboljim albumom zabavne muzike proglašen je album “Lipo mi je tu” grupe Rišpet, muzičkog producenta Lea Škare, dok je Najboljim albumom pop muzike proglašen album “Društvena pravila” Mie Dimšić, muzički producenti: Ivan Pešut, Ante Gelo, Bojan Šalamon Shalla, Vedran Baotić, Neno Belan i Igor Ivanović.

Porin za najbolji album klapske muzike pripao je Klapi Dišpet za album “Jedna ura ‘lada – pjesme iz polja” muzičkog producenta Luke Čabe. Najboljim izdanjem tamburaške muzike proglašena je kompozicija “Baja” Miroslava Škora, autora Miroslava Škore i Ivice Plivelića.

Najboljim albumom alternativne muzike proglašen je album “RepublikaJ” grupe Ogenj, muzičkog producenta Mateja Zeca koji je ujedno dobitnik i Porina za Producenta godine.

Najboljim albumom elektroničke muzike proglašen je album “II” izvođača The Siids, muzičkog producenta Darka Terlevića.

Porin u kategoriji Najbolja ženska vokalna izvedba pripao je Natali Dizdar za numeru “Dobro je sve” s albuma “Zadnji dan ljeta”, a nagradu je u ime novopečene majke preuzeo Boris Horvat, direktor diskografske kuće Aquarius Records.

Porin u kategoriji Najbolja vokalna saradnja osvojili su Ana Širić feat. Damir Urban za numeru “Kažu svi da izmišljam”.

Najboljim albumom jazz muzike proglašen je album “Miron Hauser: Moja Kuba” izvođača Jazz orkestar HRT-a, dirigenta Mirona Hausera, muzičkog producenta Igora Geržine.

Najboljom kompozicijom jazz muzikee proglašena je numera “Sail away”, izvođača Petra Ćulibrka (World’s Okayest Pianist) u saradnji s Filipom Pavićem, a koju potpisuje Petar Ćulibrk.

Porin za Najbolju izvedbu jazz muzike osvojio je Darko Jurković Charlie za skladbu “Cathedrals”.

Najboljim world music albumom proglašen je album “Apoxyomenos Recomposed”, izvođača Tamare Obrovac (glas) i Stefana Battaglie (klavir), a muzičkih producenata Tamare Obrovac i Igora Ilića.

Najboljom kompozicijom klasične muzike proglašena je numera “Acumal, za gitarski trio” izvođača Trio Elogio, autora Brune Vlaheka, dok je Porin za Najbolju produkciju albuma klasične muzike pripao Krešimiru Stražancu za album “Blagoje Bersa: Lieder / Songs”, izvođač: Krešimir Stražanac, bas – bariton; Krešimir Starčević, klavir.

Najboljim albumom za djecu proglašen je album “Kišni razdraganci 2”, izvođača Ivanka & Mrle, muzičkog producenta Mateja Zeca.

Najboljim albumom s raznim izvođačima proglašen je album “16. Velika rock eksplozija” autora izdanja Tomislava Kralja.

Ove godine statue Porina za životno djelo pripale su kantautorki Meri Cetinić i kompozitoru Zlatku Tanodiju.

Izvor:

Podijeli na:

Sport, Titogradske vijesti,

02.04.2025. u 14:58h

Magazin,

02.04.2025. u 14:54h

Titogradske vijesti,

02.04.2025. u 12:14h