Uhapšena medicinska sestra, davala bebama morfijum

Radio Titograd

30.01.2020, 00:00h

< 1 min

Njemačka policija uhapsila je medicinsku sestru Univerzitetske bolnice u Ulmu zbog sumnje da je davala morfijum bebama.

Riječ je o pet beba koje su sve za posljedicu imale disajne probleme opasne po život, prenosi AP.

Osoblje bolnice brzo je reagovalo i nadležni kažu da se ne očekuje da će djeca starosti između jednog dana i jednog mjeseca u to vrijeme, pretrpjeti permanentno oštećenje zdravlja.

Ljekari su pronašli tragove morfijma u urinu beba i obavijestili policiju.

Istražitelji su ispitali zaposlene i zaključili da je lijek djeci dat sigurno u noćnoj smjeni 20. decembra.

Djevojka je uhapšena, rekao je tužilac Kristof Ler, dodavši da ona negira da je bebama dala morfijum.

Sudija je naložio da ostane u pritvoru zbog mogućih optužbi za pokušaj ubistva.

 

 

 Izvor: B92

Podijeli na:

Magazin, Titogradske vijesti, top2,

06:20h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

11.06.2026. u 06:15h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

11.06.2026. u 06:12h

Skip to content