Mugoša traži saslušanje ministara oko socijalno-ljekarskih komisija

Radio Titograd

26.08.2026, 14:14h

< 1 min

Poslanik i predsjednik Kluba poslanika Evropskog saveza, Boris Mugoša inicirao je saslušanje resornih ministara oko efikasnosti rada socijalno-ljekarskih komisija.
Mugoša je podsjetio da je na njegovu inicijativu prije par mjeseci održano skupštinsko saslušanje ministra povodom iste problematike, gdje su poslanici dobili uvjeravanja da će se intenzivirati rad komisija i da će broj zaostalih predmeta biti sveden na najmanju moguću mjeru. Takođe, na predlog Mugoše su dostavljene resornim ministartstvima odredjene ocjene i stavovi na dalju realizaciju kojima je ukazano da postoji potreba da se intenzivira rad komisija, uz mogućnost povećanja njihovog broja, kako bi se na efikasan način obradili svi pristigli zahtjevi. Takodje, usvojen je i predlog Mugoše da ministarstvo socijalnog staranja u saradnji sa ministarstvom zdravlja razmotri izmjene Pravilnika o blizim uslovima za ostvarivanje osnovnih materijalnih davanja iz socijalne i dječje zastite i
medicinskim indikacijama za ostvarivanje prava na materijalno obezbjeđenje, dodatka za njegu
i pomoc, ličnu invalidninu i naknadu zarade za rad sa polovinom punog radnog vremena, sa posebnim fokusom na efikasno i adekvatno ostvarivanje zakonskih prava onkoloških pacijenata i lica sa autizmom.
On navodi da se u javnosti pojavljuju informacije da je i dalje prisutno nezadovoljstvo značajnog broja građana koji mjesecima čekaju na ostvarivanje njihovih zakonskih prava.
Mugoša zaključuje da je zbog svega navedenog neophodno da se održi skupštinsko saslušanje ministra Gutića, na kojem bi prisustvovao i ministar Šimun.
Autor:radiotitograd.me

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

26.08.2026. u 12:25h

22.08.2026. u 21:58h

22.08.2026. u 21:58h

Skip to content