foto-demokrate
Glavni odbor Demokratske Crne Gore, na sjednici održanoj u Plužinama, razmatrao je aktuelnu političku situaciju, rezultate rada partije i prioritete za naredni period, potvrđujući punu posvećenost politici reformi, odgovornog upravljanja i zaštite javnog interesa, saopštili su iz Demokrata.
Kako navode, Glavni odbor izrazio je snažnu podršku radu članova Vlade i Kluba poslanika Demokrata, posebno njihovom odlučnom insistiranju na sprovođenju sveobuhvatnog vetinga i daljem čišćenju i ozdravljenju institucija sistema, unapređenju zaštite djece kroz uvođenje ograničenja i zabrana korišćenja interneta u skladu sa najboljim međunarodnim praksama, realizaciji projekta „Vojska na vašem pragu“, zakonskoj inicijativi kojom se zaposlenima omogućava produženi odmor posljednjeg vikenda u mjesecu, kao i kontinuiranom otvaranju pitanja nepravične stambene politike bivšeg režima.
“Polazeći od principa jednakosti svih pred zakonom i potrebe uspostavljanja pune pravne i društvene pravde, Glavni odbor dao je punu podršku Klubu poslanika i Pravnom timu Demokrata u izradi zakonskog rješenja kojim će se omogućiti da stanovi koji su bivšim funkcionerima dodijeljeni suprotno načelima pravičnosti i javnog interesa budu vraćeni u državnu svojinu ili da korisnici izvrše isplatu njihove pune tržišne vrijednosti, čime će se ispraviti jedna od najočiglednijih nepravdi iz perioda bivše vlasti”, piše u saopštenju.
Dodaju da, potvrđujući da su od svog osnivanja bili nosioci afirmacije uloge žena i mladih u političkom životu Crne Gore, Glavni odbor donio je odluku da na poslaničkim listama Demokrata na svim budućim parlamentarnim izborima među prva tri kandidata bude najmanje jedna žena i najmanje jedan predstavnik mladih, čime se dodatno učvršćuje opredjeljenje partije ka generacijskoj obnovi i ravnopravnoj zastupljenosti.
“Glavni odbor upoznao se sa rezultatima jednogodišnjeg procesa reevidencije članstva, detaljnim analizama sprovedenim u svim opštinskim i mjesnim organizacijama, kao i planovima za narednu fazu organizacionog jačanja partije. Ocijenjeno je da je riječ o jednom od najuspješnije sprovedenih unutarpartijskim procesa, koji predstavlja čvrst temelj za dalji razvoj organizacije. Istovremeno, Glavni odbor izrazio je posebno priznanje organizacijama žena i mladih Demokratske Crne Gore na njihovom odgovornom i zapaženom radu, koji predstavlja važan doprinos ukupnom jačanju partije i njenoj snažnijoj povezanosti sa građanima”, zaključuje se u saopštenju.
Izvor: CdM


