Skip to content

Spajić: Broj članova Vlade ostaje isti, neće biti dodatnog opterećanja po državni budžet

Radio Titograd

14.04.2025, 13:56h

< 1 min

Foto:Skupstina /Printscreen

 

Poslanici crnogorske Skupštine danas će razmatrati predlog premijera Milojka Spajića da Admir Šahmanović bude ministar energetike i rudarstva, a Majda Adžović ministarka javnih radova.

Spajić je zvanično parlamentu predložio promjene u sastavu Vlade 14. februara. Premijer je predložio da Admir Šahmanović kadar Bošnjačke stranke bude ministar energetike i rudarstva, a Majda Adžović ministarka javnih radova.

Ministarstvo energetike i rudarstva biće novi resor u Vladi Crne Gore, ali s obzirom da se rudarstvo i energetika spajaju, broj ministarstava ostaje isti.

Tok sjednice:

Premijer Milojko Spajić rekao je da se do sada povećanje standarda baziralo na smanjenju sive ekonomije i smanjenju korupcije.

“Od sada će trebati da se doda investiciona komponenta. Nama su za dalji rast standarda potrebne velike investicije. Bez velikih investicija nema održivog ekonomskog rasta. Te velike investicije  ne smiju doći na način kako su dolazile do sada. Nema prodaje zemljišta više ikada u Crnoj Gori. Crna Gora će ići na model suvlasništva i koinvestiranja sa velikim stranim investitorima, da bi genreacije koje dolaze od dividendi imale velike prihode i mogle da finansiraju i zdravstvo i prosvjetu, i velike kapitalne investicije…”, naveo je Spajić.

Kazao je da posebno pažnju treba obratiti na javne radove i kapitalne investicije.

“Imamo i tehnički dio rekonstrukcije, vraćamo energetiku zajedno sa rudarstvom. Nema većeg broja članova Vlade i tio je jako bitno, jer smo već čuli spinove. Broj članova ostaje isti i i budžet države neće imati nikakvo dodatno opterećenje zbog ove rekonstrukcije”, kazao je Spajić.

 

 

 

Izvor:CDM

Podijeli na:

Titogradske vijesti,

23.04.2025. u 13:43h