Sibiha: Rusija prezire napore SAD o miru; Putin: Ne tražimo kapitulaciju Ukrajine, već priznanje realnosti

Radio Titograd

21.06.2025, 08:43h

< 1 min

Foto:Guliver

 

Ruski predsjednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija od Ukrajine ne traži kapitulaciju, već “priznavanje realnosti”. Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha rekao je da Putin time što je poručio da je cijela Ukrajina u suštini ruska, pokazuje prezir prema naporima SAD da okončaju rat.

Rusija nastavila da napada Ukrajinu

Oružane snage Rusije izvele su napade na više ciljeva u Ukrajini, među kojima je i kamp za obuku u Dnjepropetrovskoj oblasti.

Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su Rusija i Ukrajina, u okviru sporazuma postignutih u Istanbulu 2. juna, obavile još jednu razmjenu ratnih zarobljenika.

Portparol ruskog predsjednika Dmitrij Peskov izjavio je da bi dogovor o trećoj rundi rusko-ukrajinskih pregovora mogao da se precizira sljedeće nedjelje.

Ruski predsjednik Vladimir Putin poručio je da Rusija od Ukrajine ne traži kapitulaciju, već “priznavanje realnosti”.

“Ne tražimo kapitulaciju od Ukrajine. Insistiramo na priznavanju realnosti koje su se razvile na terenu”, rekao je Putin na plenarnoj sjednici Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (SPIEF).

Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha rekao je da Putove izjave o Ukrajini pokazuju prezir prema naporima SAD da okončaju rat.

“Putinove cinične izjave pokazuju potpuno preziranje američkih mirovnih napora. Dok Sjedinjene Države i ostatak svijeta pozivaju na hitan prekid ubistava, ruski vodeći ratni zločinac razmatra planove za zauzimanje još ukrajinske teritorije i ubijanje još Ukrajinaca”, objavio je Sibiha na društvenoj mreži X.

 

 

Izvor:CDM

Podijeli na:

Video hit dana,

17:31h

Sport, Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:35h

Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:27h

Titogradske vijesti, top2

17.06.2026. u 14:14h

Skip to content