Foto:Skupstina CG
Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je predstojeći Vaskrs,
praznik nad praznicima, Njegovoj svetosti patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju,
Njegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu crnogorsko-primorskom gospodinu Joanikiju,
Njegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu mileševskom Atanasiju, Njegovom
visokopreosveštenstvu mitropolitu zahumsko-hercegovačkom i primorskom Dimitriju,
Njegovom preosveštenstvu episkopu budimljansko-nikšićkom Metodiju i svim pravoslavnim
vjernicima uz želju da Vaskrs provedu u zdravlju, duhovnoj radosti i Hristovom miru.
„Ovaj sveti dan, vječni simbol pobjede života nad smrću, svjetlosti nad tamom i nade
nad očajanjem, snažno nas podsjeća na suštinu naše vjere — da stradanje nije kraj, već
početak vječnog života, a žrtva put ka spasenju“ – istakao je u čestitki predsjednik Mandić.
Dodao je da nas u vremenima kada bol i nemir postaju sve češća slika svijeta u kojem
živimo, upravo Vaskrs poziva da ostanemo čvrsti u molitvi, u ljubavi prema bližnjem i u nadi
koja ne posustaje, jer samo kroz zajedništvo, praštanje i hrišćansko smirenje možemo sačuvati
mir u dušama i među narodima.
„Neka Vaskrsli Hristos donese snagu svima koji stradaju, utjehu onima koji tuguju i
nadu svima koji traže bolje sjutra, a vama želim da praznične dane provedete u zdravlju,
duhovnoj radosti i Hristovom miru“ – zaključio je predsjednik Skupštine.
HRISTOS VASKRSE – VAISTINU VASKRSE!
Autor:Radiotitograd.me


