Foto:Printscreen
Hrvatska i austrijska državljanka M. Lj. (57) je sprovedena u Specijalizovanu bolnicu za psihijatriju u Kotoru nakon sprovedenih vještačenja koja su naložena nakon njenog hapšenja 17. marta po prekršajnoj prijavi da je vršenjem odbreda na groblju Vlaške crkve na Cetinju izazvala uznemirenosti građana prijestonice, saznaje Pobjeda.
M. Lj. je u prvom navratu sprovedena na Kliniku za psihijatriju Kliničkog centra Crne Gore gdje je nakon temeljne analize mentalnog zdravlja i ponašanja utvrđeno da je u njenom slučaju neophodna specijalna hospitalizacija.
Ona je uznemirila žitelje Cetinja kada je 14. marta u crnom ogrtaču i sa crnom kapom na glavi sa podignutim rukama šetala po groblju Vlaške crkve i povremeno se penjala na pojedine grobnice, a što su mobilnim telefonom snimili prolaznici.
Građani su kazali da je nepoznata žena na rukama imala zavezane marame, kao i da je prilikom vršenja obreda vrištala i pjevala.
M. Lj. je 14. marta došla do Vlaškog groblja automobilom „BMW“ sa stranim tablama. Na retrovizorima njenog automobila bile su zavezane marame.
Izvor:CDM