NVO MANS: Nastavlja se stagnacija u borbi protiv korupcije

Radio Titograd

10.02.2026, 12:37h

< 1 min

Foto:MANS

 

NVO MANS saopštio je da izvještaj o Indeksu percepcije korupcije organizacije Transparency International pokazuje da se nastavlja stagnacija kada je u pitanju borba protiv korupcije u Crnoj Gori. Crna Gora je već treću godinu za redom na 65. poziciji.

“To je posebno problematično imajući u vidu proces EU integracija i konkrente rezultate koje EU očekuje od Crne Gore kako bi se ispunila ključna mjerila iz pregovaračnih poglavlja 23 i 24.
Izrada strategije za borbu protiv korupcije i izmjena zakonske regulative nisu značajnije uticali na percepciju da je Crna Gora spremna da se nosi sa ovim problemom, dok njihova primjena i dalje ostaje jedan od kjučnih izazova za uspostavljanje održive borbe protiv korupcije”, kaže se u saopštenju.

Kada su u pitanju zemlje regiona, od Crne Gore su bolje pozicionirane samo Slovenija i Hrvatska.

 

 

Izvor:RTCG

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top1

05.03.2026. u 16:17h

Titogradske vijesti, top2

05.03.2026. u 12:41h

Titogradske vijesti, top2

05.03.2026. u 12:38h

Skip to content