Ministarstvo zdravlja partner u međunarodnom projektu FABCOM

Radio Titograd

27.03.2025, 12:04h

< 1 min

Foto: Ministarstvo zdravlja

 

Ministarstvo zdravlja Crne Gore pridružilo se međunarodnom projektu FABCOM (Family-Based and Community-Based Care) kroz program Interreg Europe, sa ciljem unapređenja politika i strategija u oblasti pružanja zajedničkih usluga njege, saopšteno je iz tog resora.

Kako su pojasnili, projekat traje 36 mjeseci i obuhvata tri faze: pripremnu (12 mjeseci), implementacionu (21 mjesec) i fazu zatvaranja (3 mjeseca).

“FABCOM predstavlja podršku inicijativi Ministarstva zdravlja da se obezbijedi visok nivo zdravstvene zaštite za sve građane, posebno za ranjive grupe i stanovništvo u ruralnim područjima. Projekat se fokusira na tranziciju sa institucionalnih na zajedničke, pristupačne i kvalitetne usluge njege”, navodi se u saopštenju.

Ministarstvo zdravlja učestvuje u projektu kao partner, a ključne aktivnosti uključuju razmjenu iskustava i primjenu najboljih praksi sa partnerima iz EU, jačanje institucionalnih kapaciteta za pružanje usluga ranjivim grupama, razvoj strategija za unapređenje dostupnosti i kvaliteta njege, posebno u ruralnim sredinama, kreiranje preporuka za politike zasnovane na dokazima.

Ukupna vrijednst projekta iznosi 1.658,810.00 eura, dok budžet opredijeljen za Ministarstvo zdravlja iznosi 96.000 eura.

Zvaničan početak implementacije projekta je 1. maj 2025. godine.

 

 

Izvor:CDM

Podijeli na:

Video hit dana,

18:29h

Magazin, Titogradske vijesti, top1

10.06.2026. u 16:05h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

10.06.2026. u 13:34h

Magazin, Titogradske vijesti, top1

10.06.2026. u 13:14h

24.05.2026. u 18:59h

24.05.2026. u 18:59h

Skip to content