Milatović sa američkim kongresmenima: Dodatno osnažiti strateško partnerstvo Crne Gore i SAD

Radio Titograd

25.05.2025, 10:22h

2 min

Foto:Predsjednik CG

 

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boravi u posjeti Sjedinjenim Američkim
Državama, gdje se sastao sa Majkom Tarnerom, šefom američke delegacije u
Parlamentarnoj skupštini NATO-a i kongresmenima Lindom Sančez i Džoom Vilsonom.
Predsjednik Milatović  istakao je važnost daljeg unapređenja odnosa između Crne Gore
i SAD, posebno u oblastima odbrambene politike i ekonomske saradnje. U tom smislu,
posebno je naglasio potrebu dodatnog osnaživanja partnerstva dvije zemlje u okviru
NATO saveza i intenziviranja međudržavne saradnje kroz privlačenje američkih
investicija u Crnoj Gori.

Kongresmeni su pozdravili buduće inicijative koje će učvrstiti strateško partnerstvo SAD
i Crne Gore i iskazali punu spremnost da doprinesu ostvarivanju tog cilja. Saglasili su se
sa predsjednikom Milatovićem da su pitanja bezbjednosne i ekonomske saradnje od
ključnog značaja za dalji razvoj bilateralnih odnosa.

Sagovornici su razmijenili mišljenja i o aktuelnim globalnim izazovima.

Na kraju, predsjednik Milatović je ponovio da Crna Gora ostaje snažno opredijeljena
razvoju prijateljskih i partnerskih odnosa sa SAD-om.

 

Autor:Radiotitograd.me

Podijeli na:

Video hit dana,

17:31h

Sport, Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:35h

Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:27h

Titogradske vijesti, top2

17.06.2026. u 14:14h

Skip to content