Ivanović: Ponosan sam što je Vlada uspostavila 6. maj kao Dan crnogorske diplomatije

Radio Titograd

06.05.2025, 12:29h

< 1 min

Ponosan sam što je Vlada uspostavila 6. maj kao Dan crnogorske diplomatije, napisao je na mreži X potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović.

“Prošle godine smo obilježili 150 godina od uspostavljanja Knjaževske kancelarije za spoljne poslove, u sjećanje na početke institucionalizovanja spoljne politike Crne Gore.

To je bio prvi put da se proslavlja ovaj značajan datum u našoj diplomatskoj istoriji.

Ponosan sam što je nakon toga, na moj predlog, Vlada uspostavila 6. maj kao Dan crnogorske diplomatije, u znak počasti kontinuitetu naše diplomatske službe i priznanja ljudima koji je s ponosom nose”, naveo je Ivanović.

Podijeli na:

Video hit dana,

17:31h

Sport, Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:35h

Titogradske vijesti, top1

17.06.2026. u 16:27h

Titogradske vijesti, top2

17.06.2026. u 14:14h

Skip to content