GP Šćepan Polje: Uhapšen Zećanin, u vozilu pronađeno 20 kilograma marihuane

Radio Titograd

08.08.2026, 08:44h

2 min

Granična policija “Centar“, u koordinaciji sa službenicima Odsjeka za suzbijanje prekograničnog kriminala juče su spriječili pokušaj krijumčarenja 20 kilograma marihuane preko državne granice i, po nalogu državnog tužioca, uhapsili M.S. (27) iz Zete, saopštila je Uprava policije (UP).

“Policija je na graničnom prelazu Šćepan Polje, na izlazu iz Crne Gore, kontrolisalaM.S. (27) iz Zete, koji je upravljao putničkim motornim vozilom marke „Mercedes“, crnogorskih registarskih oznaka”, kazali su iz policije.

Prilikom detaljnog pregleda vozila, policiajci su u prtljažnom prostoru, u dijelu između naslona zadnjeg sjedišta i pregrade prtljažnika, pronašli 20 pakovanja obloženih PVC trakom, sa sadržajem marihuane, ukupne težine oko 20 kilograma.

“Od M.S. je prikupljeno obavještenje na okolnosti događaja, nakon čega je, po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga”, navode iz policije.

U nastavku aktivnosti, policijski službenici Odsjeka za suzbijanje prekograničnog kriminala i Stanice granične policije I Podgorica, nakon pribavljene naredbe Višeg suda u Podgorici, izvršili su pretres stana i drugih prostorija koje koristi M.S. na području opštine Zeta.

“Tom prilikom pronađeni su i privremeno oduzeti predmeti i stvari koji će biti predmet daljih provjera i odgovarajućih vještačenja#”, zaključuju u policiji.

 

Izvor:

Podijeli na:

Magazin, Titogradske vijesti, top2

09.08.2026. u 12:05h

Sport, Titogradske vijesti, top2

09.08.2026. u 10:49h

Magazin, Titogradske vijesti, top2,

09:00h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

09.08.2026. u 05:44h

Titogradske vijesti, top1

09.08.2026. u 05:40h

Titogradske vijesti, top2

08.08.2026. u 19:18h

Skip to content