Aleksa Ilić potpisao za Breogan

Radio Titograd

12.06.2026, 16:01h

< 1 min

Aleksa Ilić-FOTO: KK BREOGAN

Crnogorski reprezentativac Aleksa Ilić pojačao je redove španskog Rio Breogana za sezonu 2026/27. godine, potvrdio je  kluba iz Luga.

Ilić, visok 205 centimetara i star 29 godina, igra na poziciji centra i iza sebe ima solidnu karijeru u ABA ligi, a redovno nastupa i za reprezentaciju Crne Gore.

U Breogan dolazi iz ekipe SC Derbija iz Podgorice, gdje je prošle sezone bio drugi najkorisniji igrač tima sa prosječnim indeksom 20.

Tokom 26 odigranih utakmica bilježio je 15,2 poena i 8 skokova po meču, uz odlične procente šuta – 72,6% za dva poena i 77% sa linije slobodnih bacanja, te gotovo dvije blokade po utakmici.

Tokom karijere Ilić je najveći dio vremena proveo u Budućnost Voliju, a ima i značajno evropsko iskustvo kroz nastupe u Evrokupu, Evroligi i FIBA Ligi šampiona takmičenju.

Riječ je o centru velikog raspona ruku, izraženim defanzivnim sposobnostima i dobrim osjećajem za blokade.

Posebno se ističe u skoku i igri blizu koša, gdje je vrlo efikasan u završnici napada.

Dolaskom Ilića, uz produženja ugovora sa Brankovićem, Alonsom, Mavrom, Aranitovićem i Andrićem, sportski sektor Breogana nastavlja da sklapa konkurentan tim za sezonu 2026/27, koja će biti šesta uzastopna u elitnom rangu i ujedno godina u kojoj klub obilježava 60 godina postojanja.

Izvor:Dan

Podijeli na:

Sport, Titogradske vijesti, top1

12.06.2026. u 16:01h

Sport, Titogradske vijesti, top2

12.06.2026. u 12:17h

Titogradske vijesti, top2

12.06.2026. u 12:05h

Skip to content