Sjajan derbi pod Goricom pripao Budućnosti, Iskra dobila Mornar u borbi za Evropu

Radio Titograd

14.05.2022, 21:04h

< 1 min

U meču bez rezultatskog značaja jer je Sutjeska već ranije obezbijedila šampionsku krunu viđen je odličan fudbal.

Budućnost je povela u sedmom minutu autogolom Meldina Dreškovića, da bi na 2:0 povisio Vasilije Terzić sjajnim golom iz slobodnog udarca u 36. minutu.

Budućnost je do 3:0 stigla pogotkom Viktora Đukanovića u 40. minutu.

Sutjeska u nastavku stiže do golova prvo preko Marka Matanovića u 60. i Vladana Bubanje u 66. minutu.

Ipak, pobjedu Budućnosti ovjerio je Lazar Mijović sjajnim golom u 74. minutu.

Na dva kola do kraja Sutjeska je lider sa 74 boda, dok drugoplasirana Budućnost ima 10 manje.

U duelu za izlazak u kvalifikacije za Ligu konferencija Iskra je u Danilovgradu nadigrala Mornar sa 1:0. Gol odluke postigao je Balša Sekulić u 59. minutu.

Iskra je četvrta i ima 51 bod, dok je Mornar peti sa 44 boda.