Kvartet već viđen u Ligi šampiona

Radio Titograd

17.10.2021, 12:48h

2 min

Već nakon prvih utakmica plej-ofa kvalifikacija praktično se zna koja četiri kluba će napredovati u Ligu šampiona za vaterpoliste.

Splitski Jadran, Breša i OSC su ubilježili ubjedljive pobjede u prvim mečevima plej-ofa, dok će Crvena zvezda na svom plivalištu, 20. oktobra, braniti minimalnu prednost protiv Savone.

„Crveno-beli” su u meču punom preokreta napravili brejk 9:8 (1:1, 3:2, 1:3, 4:3)

Beograđani su u finišu serijom 3:0 stekli dva gola prednosti (9:7), da bi Mateo Joki Grata, tri sekunde prije kraja, ublažio poraz domaćih.

„Het-trik” za Crvenu zvezdu je upisao Ivan Basara, Budvanin Bogdan Đurđić je postigao dva, a Novljanin Gavril Subotić jedan gol.

Savonin Nebojša Vušković je sa četiri pogotka bio najefikasniji akter utakmice.

Splitski Jadran je prethodnog vikenda u prvenstvu Hrvatske savladalo Mladost 15:7, a sinoć je bilo 14:7 (1:3, 6:2, 3:1, 4:1)

„Žapci” su dobro počeli, ali su domaći u drugoj četvrtini za četiri minuta postigli pet golova i uveli utakmicu u očekivani tok.

„Zvončac” su predvodili Zvonimir Butić i Nikša Dobud sa po tri gola, dok su kod Zagrepčana dva puta mrežu tresli samo Marin Dašić i Dario Rakovac.

Solnok je prošle sezone osvojio trofej u Evro kupu, pobjedom nad zemljacima iz Orvošija.

Međutim, završetkom karijere golmana Viktora Nađa i odlaskom srpskog trija Filip FilipovićDuško PijetlovićRadomir Drašović snaga evropskog šampiona iz 2017. godine je znatno slabija, što je OSC iskoristio da se na brutalan način osveti za poraz u finalu drugog po snazi kontinentalnog klupskog takmičenja.

Tim Danijela Varge je u Solnoku slavio sa 15:6 (4:1, 4:1, 5:3, 2:1).

Koliko šampionu Evro kupa fali Viktor Nađ govori podatak da su njihovi golmani ubilježili samo jednu odbranu.

Goste je do pobjede predvodio četvorostruki strijelac Erik Čačovski.

U redovima domaćih niko nije postigao više od jednog gola.

Predvođena sedmostrukim strijelcem, Vinćencom Rencutom, Breša je u poslednjoj četvrtini slomila otpor domaće Barselone 17:13 (5:4, 3:3, 3:3, 6:3).

Crnogorskog reprezentativca Petra Tešanovića je četiri puta matirao Barsin Lukas Durik.

Breša i splitski Jadran će u Ligi šampiona igrati u grupi A sa Ferencvarošem, Barselonetom, Olimpijakosom, Dinamo Tbilisijem, Radničkim iz Kragujevca i domaćinom fajnal-ejta, Novim Beogradom.

OSC i najvjerovatnije Crvena zvezda će u grupu sa B sa evropskim šampionom Pro Rekom, Jugom, Hanoverom, Marsejom, Špandauom i Steauom.

Gubitnici iz plej-ofa će evropski put nastaviti kroz Evro kup.