Vuković Kuč: Pejovićev potez atak na slobodu govora, Spajić vođenje stranke prepustio diletantima bez demokratskog kapaciteta

Radio Titograd

12.03.2026, 12:28h

< 1 min

Foto:DPS

 

Da je PES u velikom problemu, svjedoči ponašanje člana predśedništva ove nekada perspektivne političke grupacije Borisa Pejovića, koja je do kraja ogoljena propalim ekonomskim programom, ali i ideologijom koja je identična onoj Andrije Mandića. Predstavljajući se kao građanska politika, PES je svuda gdje se pitao dozvolio da se crnogorsko društvo polarizuje i radikalizuje, saopštila je potpredsjednica DPS-a i poslanica u Skupštini Crne Gore, Aleksandra Vuković Kuč.

“Žao mi je što moram kazati da ni predśednik desničarske NSD, sa mjesta čelnog čovjeka Skupštine Crne Gore, nikada nije upao u zamku da poslanicima opozicije oduzima riječ, dok to „demokratični i moderni“ PES čini bez svijesti da time unazađuje pregovaračku poziciju Crne Gore”, navela je ona.

Prema riječima Vuković Kuč, vlast koja se s opozicijom obračunava onako kako to radi jedan od prvaka PES-a sa pozicije potpredśednika Skupštine pokazuje ne samo svoje diktatorske potencijale, nego i svjesnu spremnost da radi protiv evropske integracije Crne Gore.

“Nemoćan da pred domaćom javnosti opravda svoju populističku i nacionalističku politiku, a spreman da se međunarodnoj javnosti lažno predstavlja kao evropska i patriotska stranka, PES klizi ka političkoj margini. Politički lider te grupacije, koji je u dobrovoljnom izgnanstvu, prepustio je vođenje stranke diletantima bez demokratskog kapaciteta i bez svijesti o tome što unutrašnji dijalog i društveni konsenzus znače za evropski put Crne Gore, kako je i naglasio predśednik Odbora za vanjske poslove EP Dejvid Mekalister”, dodaje Vuković Kuč.

Vlast je, ističe ona, prvo željela da o zakonima ne debatujemo, pravdajući to plavim zastavicama, a kada se opozicija izborila za povraćaj nadzorne i zakonodavne uloge parlamenta, usljed sopstvene nedoraslosti ispoljene tokom političke debate u plenumu odlučila je da nam oduzima riječ i sabotira opoziciono djelovanje.

“O ovom nečuvenom ataku na slobodu govora obavijestiću i EK”, zaključuje Vuković Kuč.

 

 

Izvor:CDM

Podijeli na:

Magazin, Titogradske vijesti, top2

15.04.2026. u 19:00h

Titogradske vijesti, top2,

18:56h

Titogradske vijesti, top2

15.04.2026. u 18:51h

Titogradske vijesti, top1

15.04.2026. u 14:47h

Titogradske vijesti, top2

15.04.2026. u 12:41h

Skip to content