Foto:URA
Građanski pokret URA traži poništenje tendera za koncesiju nad aerodromima u Podgorici i Tivtu, tvrdeći da Vlada želi da ih rasproda u bescijenje i da time ugrožava državne interese. Novi tender bi, prema njihovom prijedlogu, trebalo da se raspisuje isključivo za Tivat, dok Aerodrom Podgorica mora ostati u državnom vlasništvu.
“Tender za koncesiju nad aerodromima u Podgorici i Tivtu loš je po državu i treba ga poništiti, raspisati novi tender, isključivo za Tivat, a od tog novca rekonstruisati i unaprijediti kapacitete Aerodroma Podgorica, koji mora ostati u državnom u vlasništvu”, navodi se u saopštenju.
Smatraju da za državu nije dobro da se prepusti monopol nad avio saobraćajem nekoj privatnoj korporaciji, a naročito ne za svega 100 miliona po tenderu iz 2018 godine, kada znamo da je zbog ekstremne inflacije u međuvremenu vrijednost novca devalvirala.
“Totalno je pogrešno davati nekom koncesionaru najveće privredno bogastvo koje Crna Gora ima u ovom trenutku, posle Elektroprivrede, za 100 miliona eura, profit koji Aerodromi sa ovim stanjem mogu napraviti za pet godina”, naglasili su u saopštenju.
URA upozorava da bi odluka Vlade o koncesiji nad Aerodromima Crne Gore bila još jedan potez protiv interesa države i njenih građana.“
“Umjesto da uvećavamo našu državnu imovinu i da se novac sliva u džepove svih građana, ova Vlada želi da rasproda u bescijenje sve vrijedno što Crna Gora ima, radi vjerovatno sitnih interesa par pojedinaca”, zaključili su iz URE.
Izvor:RTCG


