Foto:UP
Tokom prethodnog vikenda, od 24. do 26. aprila, na putevima u Crnoj Gori evidentirane su 44 saobraćajne nezgode, u kojima nije bilo smrtno stradalih lica. Tri osobe zadobile su teške tjelesne povrede, dok je 12 lakše povrijeđeno. U istom periodu, službenici saobraćajne policije, u okviru represivnih aktivnosti, podnijeli su 265 prekršajnih prijava i izdali 2.328 prekršajnih naloga.
Privremeno je oduzeto 36 pari registarskih oznaka, a isti broj vozila isključen je iz saobraćaja.
“Slobode je lišen 81 vozač, i to 35 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u koncentraciji većoj od 1 g/kg ili zbog odbijanja alkotestiranja; 24 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci, odnosno zbog odbijanja testiranja; 22 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima i Krivičnog zakonika”, navode u Upravi policije.
Od ukupnog broja lišenih slobode, najviše ih je u Podgorici – 23 vozača, zatim u Bijelom Polju devet, u Nikšiću šest, dok je po pet vozača lišeno slobode u Baru, Budvi i Ulcinju.
Jedno lice iz Podgorice lišeno je slobode zbog sumnje da je počinilo krivično djelo teška djela protiv bezbjednosti javnog saobraćaja, u vezi sa krivičnim djelom ugrožavanje javnog saobraćaja.
Izvor:RTCG


