Roditelji u Kočanima formirali živi zid: Cijeli svijet zna zašto su nam djeca umrla

Radio Titograd

16.03.2025, 19:58h

< 1 min

Roditelji poginulih u požaru u klubu Pulse u Kočanima formirali su živi zid ispred bolnice i ne dopuštaju da tijela njihove djece budu prebačena u Skoplje na obdukciju. U tragediji koja se dogodila rano jutros, kada je izbio požar u klubu, poginulo je najmanje 59 osoba u dobi od 14 do 25 godina, većinom iz Kočana.

Roditelji su ogorčeni jer cijeli dan čekaju ispred bolnice. Zahtijevaju da im se tijela njihovih najmilijih odmah predaju kako bi ih pripremili za sahranu.

“Cijeli svijet je shvatio zašto su umrli i kako su umrli. Zašto mi još uvijek ovdje sjedimo? Ne damo djecu!” poručuju roditelji.

Ispred bolnice je pojačano policijsko osiguranje, a iz Skoplja je stigao tužilac kako bi objasnio proceduru. Nekoliko roditelja otišlo je da razgovara s predstavnicima institucija kako bi se dogovorili o daljim koracima.

Izvor: Index hr

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

16.03.2025. u 20:23h

Titogradske vijesti, top2

16.03.2025. u 20:13h

Sport, Titogradske vijesti, top1

16.03.2025. u 19:43h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

16.03.2025. u 14:45h

Skip to content