Foto:PRIJATELJI ŽIVOTINJA PODGORICA
Nevladina organizacija „Prijatelji životinja Podgorica“ moli sve građane da na javnim
površinama ostavljaju vodu za napuštene životinje i ptice, kako bi se osvježile na
ovim izuzetno visokim temperaturam, te da u skladu sa mogućnostima tu vodu
mijenjaju, kako bi ona bila svježa. Takođe molimo sve one koji ne osjećaju empatiju
prema životinjama, a ima i takvih na žalost, da ne uklanjaju posude sa vodom sa
javnih površina.
Takođe, koristimo ovu priliku da apelujemo na sve vlasnike kućnoh ljubimaca da iste
izvode u šetnju isključivo tokom ranih jutarnjih sati ili naveče, kako bi se izbjegle teže
posledice po ljubimce, kao što su toplotni i srčani udar, opekotine na šapama,
dehidracija i slično.
Najiskrenije se nadamo da će većina građana naše apele shvatiti ozbiljno, te da će
se odgovorno i humano odnositi, kako prema napuštenim životinjama, tako i prema
svojim kućnim ljubimcima.
Na samom kraju, pozivamo sve vas da ukoliko primijetite da se neko neodgovorno
odnosi prema svom kućnom ljubimcu ili nekoj drugoj životinji, o tome obavijestite
nadležne službe, Komunalnu inspekciju, Veterinarsku inspekciju ili našu organizaciju
putem e-maila: podgoricaprijateljizivotinja@gmail.com.

Autor:Radiotitograd.me


