Foto:Shutterstock
U Crnoj Gori još uvijek nemamo precizne podatke o broju siromašnih i onih koji ne mogu da zadovolje ni osnovne potrebe, o broju beskućnika ili osoba koje nemaju adekvatno stanovanje, ni pristup osnovnoj infrastrukturi i servisima kao što su voda, grijanje, sanitarije i struja, saopšteno je iz Pokreta Naprijed povodom Međunarodnog dana socijalne pravde.
“S obzirom na to da su ekonomske i socijalne razlike u našoj zemlji sve izraženije, država mora uložiti dodatne napore kako bi se unaprijedilo stanje ljudskih prava, stimulisalo zapošljavanje i ojačala socijalna inkluzija”, smatraju u Pokretu Naprijed.
Zbog toga apeluju na donosioce odluka da daju doprinos ostvarenju ustavnog principa socijalne pravde, kako bismo spriječili teške posljedice po najugroženije kategorije stanovništva.
“Socijalna davanja moraju biti viša i bolje raspoređena sa ciljem smanjenja jaza između građana, te stvaranja uslova u kojima će svi biti ravnopravni u pogledu obezbjeđenja boljeg kvaliteta života”, zaključili su u Pokretu Naprijed.
Izvor:CDM