Monteput donirao 100.000 eura Kliničkom centru

Radio Titograd

24.06.2026, 11:08h

2 min

Foto:KCCG

 

Klinički centar Crne Gore (KCCG) primio je donaciju kompanije Monteput u iznosu od 100.000 eura, koja će biti usmjerena na unapređenje uslova rada i kvaliteta zdravstvenih usluga najveće zdravstvene ustanove u državi.

Sredstva za donaciju opredijeljena su iz dobiti kompanije Monteput, na osnovu odluke Vlade Crne Gore, a ugovor o donaciji potpisali su generalni direktor Monteputa Milan Ljiljanić i direktor KCCG dr Aleksandar Radović.

Generalni direktor Monteputa Milan Ljiljanić kazao je da je donacija rezultat opredjeljenja kompanije da kroz odgovorno upravljanje i saradnju sa institucijama doprinosi oblastima od posebnog društvenog značaja.

„Na osnovu odluke Vlade Crne Gore, Monteput je imao priliku da realizuje donaciju od 100.000 eura Kliničkom centru Crne Gore, ustanovi od ključnog značaja za zdravstvenu zaštitu građana. Smatramo da ulaganje u zdravstveni sistem predstavlja ulaganje u kvalitet života i sigurnost svakog pojedinca“, rekao je Ljiljanić.

On je poručio da će Monteput i ubuduće, kroz društveno odgovorne aktivnosti i saradnju sa institucijama sistema, nastaviti da podržava projekte od javnog interesa.

Direktor KCCG dr Aleksandar Radović zahvalio je kompaniji Monteput na vrijednoj donaciji, ističući da će ona doprinijeti daljem unapređenju rada ustanove.

„U ime KCCG i svih naših zaposlenih, zahvaljujem kompaniji Monteput na izuzetno vrijednoj donaciji od 100.000 eura. Ova podrška predstavlja značajan doprinos našim naporima da kontinuirano unapređujemo uslove za pružanje zdravstvene zaštite i obezbijedimo još kvalitetniju uslugu našim pacijentima“, kazao je Radović.

Prema njegovim riječima, posebno ohrabruje činjenica da društveno odgovorne kompanije prepoznaju značaj ulaganja u zdravstveni sistem.

„Donirana sredstva biće iskorišćena odgovorno i transparentno, u skladu sa prioritetnim potrebama Kliničkog centra. Vjerujem da će ova donacija doprinijeti daljem unapređenju rada naše ustanove, a kompaniji Monteput upućujem iskrenu zahvalnost na ukazanom povjerenju i podršci“, naveo je Radović.

Iz KCCG su saopštili da će sredstva biti namjenski utrošena u skladu sa potrebama ustanove i važećim procedurama, sa ciljem daljeg podizanja kvaliteta zdravstvene zaštite i stvaranja boljih uslova za liječenje pacijenata.

U toj zdravstvenoj ustanovi zahvalili su kompaniji Monteput na podršci i prepoznavanju značaja ulaganja u zdravstvo, ocjenjujući da takve inicijative doprinose razvoju zdravstvenog sistema na dobrobit svih građana Crne Gore.

Izvor:RTCG

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

24.06.2026. u 11:05h

Skip to content