Predsjednik Francuske Republike Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti
predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i
učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan.
Makron je zahvalio predsjedniku Milatoviću na izuzetnom prijemu koji je ukazan njemu i
članovima francuske delegacije, ističući da je tokom posjete posebno cijenio otvoren
dijalog i brojne prilike za razmjenu mišljenja.
„Iskreno Vam zahvaljujem na svoj pažnji koja nam je ukazana, kao i na Vašoj izuzetnoj
predusretljivosti tokom čitave posjete. Veoma sam cijenio brojne prilike koje smo imali
za razmjenu mišljenja i dijalog”, navodi se u pismu predsjednika Makrona.
Predsjednik Francuske ocijenio je da su tokom posjete postavljeni važni temelji za dalje
jačanje bilateralne saradnje Crne Gore i Francuske.
„Posebno me raduje što smo postavili veoma važne temelje za dalje jačanje naše
bilateralne saradnje”, poručio je Makron.
On je istakao da će Francuska nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj fazi
procesa pristupanja Evropskoj uniji.
Autor:radiotitograd.me


