Foto:Guliver
Dok se drugog dana nove runde trilateralnih mirovnih pregovora u Abu Dabiju traži rješenje za okočanje rata borbe ne prestaju. Zbog ruskih udara, teškoj energetskoj situaciji ne nazire se kraj.
Poginulo sedam osoba
U ruskom granatiranju pijace u Druškovki u Donjeckoj oblasti poginulo je sedmoro ljudi, a najmanje 15 je ranjeno. Raketirana je i Hersonska oblast, život su izgubile tri osobe, a četiri su povrijeđene. Napadnuti su i Krivi Rog, Odesa i Dnjepropetrovska oblast.
Ministar energetike Denis Šmigalj kaže da je situacija u energetskom sektoru i dalje veoma teška, a da se Rusi spremaju za nove napade u narednoj nedjelji.
Delegacije Ukrajine, Rusije i Sjedinjenih Država nastaviće danas mirovne pregovore u Abu Dabiju.
Američki državni sekretar Marko Rubio ističe da se spisak neriješenih pitanja koja su postojala između Ukrajine i Rusije značajno smanjio. To je, kaže, dobra vijest, ali da ima i lošu.
“Stvari koje su preostale na ovoj listi su najteže, i to je loša vijest. Ali, rad se nastavlja”, poručuje američki državni sekretar.
O ratu u Ukrajini razgovarali su američki i kineski predsjednik Donald Tramp i Si Đinping.
Si je razgovarao i s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom i pozvao ga da u prvoj polovini godine posjeti Kinu. Šef Kremlja je prihvatio poziv.
Izvor:CDM


