Čestitke povodom Dana opštine Zeta

Radio Titograd

08.02.2026, 12:32h

3 min

Predsjednik Milatović čestitao Dan opštine Zeta

Povodom Dana opštine Zeta, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je iskrene
čestitke rukovodstvu Opštine, odbornicama i odbornicima, kao i svim građankama i
građanima Zete.

U čestitki je istakao da Zeta, sa svojom bogatom istorijom, snažnim identitetom i
vrijednim prirodnim resursima, ima potencijal da bude snažan pokretač napretka Crne
Gore.

„Cilj razvoja Zete, ali i Crne Gore u cjelini, mora biti ekonomija koja donosi stabilnost
porodicama i realno povećava kvalitet svakodnevnog života građana. Zato je za Zetu
posebno važno da Vlada značajno poveća subvencije za poljoprivredne proizvođače i
uloži sredstva za kapitalnu infrastrukturu“, napisao je predsjednik Milatović.

Predsjednik je naglasio da na putu Crne Gore ka punopravnom članstvu u Evropskoj
uniji lokalne zajednice imaju ključnu ulogu, jer se upravo na tom nivou grade vladavina
prava, efikasna uprava, zaštita životne sredine i povjerenje u institucije.

„Iz tog razloga očekujem da se Vlada Crne Gore vrati dijalogu sa opštinskim
rukovodstvom kako bi se pronašla održiva rješenja u interesu svih građana, u svim
oblastima privrednog i društvenog razvoja. Uvjeren sam da će Zeta, uz aktivno učešće
svojih građanki i građana, nastaviti da se razvija kao moderna i odgovorna opština,
dajući snažan doprinos cjelokupnom razvoju Crne Gore“, poručio je Predsjednik.

U tom duhu, predsjednik Milatović je još jednom svim Zećankama i Zećanima uputio
iskrene čestitke povodom Dana opštine, uz poruku:

„Neka Zeta bude primjer kako se zajedničkim snagama gradi stabilna, prosperitetna i
evropska budućnost.“

 

Krstović: U obavezi smo da Zeti damo sve što znamo i umijemo

Povodom dana Opštine Zeta, našim dragim građankama i građanima, gorostasima tradicije, poštenja, rodoljublja i dobronamjernosti upućujem najsrdačnije čestitke, kazao je predsjednik Opštinskog odbora Demokrata Zeta Luka Krstović.

On je podsjetio da je na današnji dan, 8. februara 1879. godine, nakon Berlinskog kongresa, najveći dio današnje Zete postao dio crnogorske države.

“Blagorodna krvca, svijetla žrtva i vazdašnje htjenje za ljepotom slobode naših predaka, stvarala je nesalomive temelje ovog najljepšeg dijela Crne Gore. Dužni smo im zanavijek”, kazao je Krstović.

Kontinuitet čuvanja slobodarske tradicije, utemeljen je, kako navodi, u beskompromisnoj namjeri da koristeći svaki dan, budućnost učinimo ljepšom, bezbjednijom, naprednijom i darovitijom za sve Zećanke i Zećane.

“Davali smo i onda i kad smo sami postili, nesebično i odlučno”, poručio je Krstović.

On je poručio da neraskidivo vezani za slavnu prošlost, utkanom niti posvećenosti rodnoj grudi i blagorodnom svakom naselju Zete, vođeni ljubavlju ka onome što su nam preci ostavili a što smo od potomaka pozajmili, u obavezi smo da Zeti damo sve što znamo i umijemo.

“Ponosan kao Zećanin, u svoje i u ime Demokrata Zete, svim našim građankama i građanima upućujem čestitke uz poruku da možda danas nismo najjači ali ćemo sjutra sigurno biti”, kazao je Krstović.

Joković: Zeta prostor bogate tradicije i snažnog identiteta

Predsjednik Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković čestitao je u ime ove partije, i u svoje ime, građankama i građanima Zete Dan opštine.

“Zeta je prostor bogate tradicije, snažnog identiteta i ljudi koji su uvijek znali da čuvaju svoje vrijednosti, ali i da gledaju naprijed. Posebno mjesto u tom identitetu zauzima poljoprivreda, jer je Zeta decenijama bila prepoznata kao kraj koji je hranio cijelu Crnu Goru”, navodi se u čestitki.

Upravo zato, kaže Joković, unapređenje poljoprivredne grane mora ostati jedan od ključnih prioriteta, kako bi se na domaćem tržištu u što većoj mjeri našli proizvodi domaćih proizvođača, a zetski rad, znanje i kvalitet dobili zasluženu podršku i sigurnu perspektivu.

Istovremeno, navodi, unapređenje i rješavanje ključnih infrastrukturnih projekata predstavlja neophodan preduslov za zdraviju životnu sredinu, viši kvalitet života i održiv razvoj opštine Zeta.

“Vjerujemo u Zetu onakvu kakvu njeni građani žele i zaslužuju: opštinu koja će odgovorno koristiti svoje potencijale, u kojoj će se odluke donositi u interesu građana, a započeti projekti privoditi kraju”, kazao je Joković.

Uz uvjerenje da predstoje godine stabilnosti, napretka i zajedničkog rada na dobrobit svih, on je zaključno još jednom čestitao Dan opštine, uz želju da Zeta nastavi da se razvija na ponos svojih građana i cijele Crne Gore.

Dukaj: Zeta ima potencijal da bude pokretač održivog razvoja

Ministar javne uprave Maraš Dukaj uputio je u ime resora na čijem je čelu i u svoje lično ime iskrene čestitke povodom Dana opštine Zeta predsjedniku Opštine Mihailu Asanoviću, predsjedniku Skupštine Aleksandru Kojičiću, zaposlenima u lokalnoj samoupravi, kao i svim građankama i građanima Zete.

“Zeta svojim povoljnim geografskim položajem i očuvanim resursima ima potencijal da bude pokretač održivog razvoja. Kroz strateško planiranje i odgovorno upravljanje, Opština Zeta može unaprijediti kvalitet života ne samo svojih građana, već doprinijeti i razvoju šire zajednice”, kazao je Dukaj.

Ministarstvo javne uprave, ističe, nastavlja da pruža podršku razvoju potencijala lokalnih zajednica i jačanju kapaciteta lokalnih institucija, kako bi zajedničkim angažovanjem doprinijeli održivom razvoju i kvalitetu života građana cijele zajednice.

“Dan opštine Zeta neka bude prilika za osvrt na ostvarene rezultate i planiranje budućih aktivnosti i projekata. U to ime još jednom vam čestitam praznik”, poručio je Dukaj.

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

15.03.2026. u 20:04h

Titogradske vijesti, top2

15.03.2026. u 20:01h

Titogradske vijesti, top1

15.03.2026. u 18:24h

Titogradske vijesti, top1,

18:13h

Magazin, Titogradske vijesti, top2

15.03.2026. u 12:26h

Magazin, Titogradske vijesti, top1

15.03.2026. u 10:35h

Skip to content