(KRAJ) Bajern razmontirao Barsu, pobjede Čelsija i Juventusa!

Radio Titograd

14.09.2021, 23:04h

2 min

Od 18 i 45 odigrana su prva dva duela Lige šampiona. U okviru grupe F Mančester junajted je na gostovanju Jang Bojsu u Bernu izgubio 2:1. Vodio je engelski tim golom Kristijana Ronalda od 14. minuta, ali je poravnanje domaćinu donio Muomi Engamelu u 66. minutu. Treba napomenuti da je Junajted od 35. minuta igrao sa igračem manje jer je Aron van Bisaka dobio crveni karton. Pobjedu timu iz Berna donio je Džordan Sijebaču u 95. minutu nakon greške odbrane Junajteda.

U okviru grupe G Sevilja je kod kuće odigrala 1:1 sa Salcburgom, a na tom meču viđena su čak četiri penala. Salcburg je poveo u 21. minutu golom Luke Sučiča sa bijele tačke, a upravo je prije toga neprecizan sa penala bio Adejemi. Salcburg je još jedan penal dobio u 37. minutu, ali je Sučič bio neprecizan. Sevilja je do boda došla u 42. minutu kada je Ivan Rakitić pogodio sa bijele tačke.

U derbiju večeri u okviru grupe E Bajern iz Minehna je na Nou Kampu savladao Barselonu sa 2:0. Bavarci su poveli u 34. minutu kada je pogodio Tomas Miler.

Na 2:0 povisio je Robert Levandovski u 54, da bi isti igrač postavio konačnih 3:0 u 84.

U istoj grupi Dinamo je u Kijevu odigrao 0:0 sa Benfikom.

U grupi F Viljareal i Atalanta su odigrali 2:2. Vodila je italijanska ekipa golom Frojlera iz šestog minuta, da bi Trigeros poravnao na 2:2 u 39. Viljareal je preko Danjuma poveo 2:1 u 73. minutu, da bi gostima remi obezbijedio Gosens u 83.

U grupi G Lil i Volfsburg su odigrali bez golova.

Konačno, u grupi H aktuelni šampion Evrope Čelsi nadigrao je Zenit u Londonu sa 1:0 golom Romelua Lukakua u 69. minutu.

U istoj gruipi Juventus je na gostovanju Malmeu slavio sa 3:0. Golove za torinski tim postizali su Sandro u 23, Dibara u 43. i Morata u 45. minutu.