Budućnost ubjedljiva u Donjoj Gorici, Mornar u finišu slomio otpor Zete

Radio Titograd

24.04.2022, 20:13h

< 1 min

Budućnost je lako i ubjedljivo trijumfovala na “DG areni” protiv Podgorice, rezultatom 5:1 (2:0).

‘Plavi’ su do trijumfa stigli uz zapažen nastup niza mladih igrača, a mrežu sastava iz Donje Gorice najprije je načeo Đukanović u šestom minutu. Do kraja prvog dijela u strijelce se upisao i Terzić.

U nastavku je Raičković bio precizan iz penala u 49. minutu, da bi na 4:0 povećao Babić kroz 15 minuta. Počasni gol za domaće postigao je Muharemović u 69. minutu. Nije to bilo sve – naime, u 88. minutu, opet su se radovale pristalice gostiju, kada je drugi večerašnji pogodak postigao Raičković.

Iako su doživjeli težak poraz, igrači Podgorice večeras su dobili i jednu dobru vijest – naime, u finišu utakmice u Baru, Mornar je stigao do trijumfa nad Zetom, rezultatom 1:0 (0:0).

Barani su slavili zahvaljujući pogotku Vujačića u 87. minutu. Na taj način, posljednjeplasirana Zeta i dalje ima četiri boda manje od Podgorice, koja je u zoni baraža.