Budućnost deklasirala Hamburg

Radio Titograd

11.01.2023, 21:26h

< 1 min

Sjajna partija košarkaša Budućnosti Voli u 10. kolu B grupe Eurokupa. Podgoričani su preslišali Hamburg u gostima 87:59 za šesti trijumf na evropskoj sceni, ujedno i odlična reakcija nakon poraza u ABA ligi. Naša ekipa se revanširala Njemcima za poraz u Podgorici od 73:66.

Na krilima Alfa Kabe, “plavi” su dobro otvorili meč, pridružio mu se Aleksa Ilić, pa je naš tim poslije prve dionice imao prednost od 20:13.

Održavali su prednost Podgoričani, poenima Rejnoldsa sredinom druge četvrtine došli i do +10, 33:23. Sa istom razlikom otišli su izabranici Vladimira Jovanovića na odmor, bilo je 43:33.

Rasla je prednost Budućnosti iz minuta u minut, Kaba je sa slobodnih donio velikih 59:38, da bi pred posljednjih deset minuta bilo 65:49 za “plave”.

Budućnost ni u jednom momentu nije dozvolila Njemcima da se približe, raspucao se Erik Grin, pa je samo bilo pitanje sa kolikom razlikom će upisati šesti trijumf u elitnom takmičenju.

Grin je ubacio 22 poena, trojke je šutirao 3/5, Aleksa Ilić je imao 11 poena uz 10 skokova, Kaba 10 poena, Rejnolds 9. Kod domaćina 18 poena Marvina Klarka, 17 je ubacio Lukas Majsner.

Budućnost za četiri dana dočekuje Crvenu zvezdu u velikom derbiju ABA lige, dok će 18. januara igrati sa Slaskom u Podgorici u Eurokupu.