Hrvatska: Dva mladića hospitalizovana, imaju simptome koronavirusa

Radio Titograd

03.02.2020, 00:00h

< 1 min

Nakon što je otklonjena mogućnost da je 26-godišnjak iz Аakova, koji se 20. januara vratio iz Kine, zaražen koronavirusom, nova dva sumnjiva slučaja sdanas su se navodno pojavila u Vinkovcima, prenose hrvatski mediji.

Riječ je o dvoje pacijenata koji su se nedavno vratili iz Kine i kod kojih su se pojavili simptomi koji ukazuju na potencijalnu zarazu koronavirusom.

Pacijenti su zbog simptoma hospitalizovani u Opštoj i županijskoj bolnici u Vinkovcima.

''Jedan je pacijent imao povišenu temperaturu. Oba su pacijenta primljena u bolnicu. Uzeli smo uzorke i poslali ih u Zagreb na analizu. Prema krvnim rezultatima, ne bih rekao da je koronavirus''- kazao je direktor vinkovačke bolnice Krunoslav Šporčić.

Oba su pacijenta trenutno u izolaciji, a riječ je o dvojici mladića u dobi od 22 i 23 godine koji su u Kinu išli da rade.

 

 

Izvor:antenam..net

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

27.06.2026. u 12:30h

Titogradske vijesti, top2

27.06.2026. u 11:58h

20.06.2026. u 19:13h

20.06.2026. u 19:13h

Skip to content