Povodom Međunarodnog dana malih i srednjih preduzeća, upućujem iskrene čestitke svim preduzetnicima, privrednicima i zaposlenima koji svojim radom, znanjem i posvećenošću svakodnevno doprinose razvoju crnogorske privrede, poručio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj.
Zadatak Ministarstva je, navodi Đeljošaj, da bude pouzdan partner i da stvara uslove u kojima će privrednici moći da rastu, razvijaju se i budeu konkurentniji.
“Ministarstvo ekonomskog razvoja će i u narednom periodu nastaviti da unapređuje poslovni ambijent kako bi bio predvidljiviji, efikasniji i podsticajniji, kroz mjere koje olakšavaju poslovanje, podstiču investicije i jačaju domaće preduzetništvo.
Vjerujemo da su snažna mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore. Zato ćemo nastaviti da gradimo partnerstvo sa privredom, stvarajući uslove u kojima će preduzetničke ideje lakše prerastati u uspješne i održive poslovne priče.
Neka vam ovaj dan bude podstrek za nove ideje, uspješne projekte i još veće poslovne uspjehe”, poručio je Đeljošaj.
Autor:radiotitograd.me


