Vuksanović Mandiću: Pavelić je za mene zločinac, a za Vas je Mladić heroj

Radio Titograd

09.05.2024, 15:55h

< 1 min

Predsjednik parlamenta i lider NOVE Andrija Mandić je tokom premijerskog sata, nakon što je premijer Milojko Spajić rekao da će podržati rezoluciju o genocidu u Srebrenici, najavio rezoluciju o Jasenovcu.

Adrijan Vuksanović iz HGI-ja je, kaže, očekivao da Mandić tokom priče o Srebrenici pomene i Jasenovac.

”Ja nemam nikakav problem da kaže da je Jasenovac najveća sramota hrvatskog naroda. I to je razlika između nas, jer je za mene Ante Pavelić zločinac, a za vas, gospodine Mandiću, i politiku koju predstavljate su Karadžić i Mladić heroji”, rekao je Vuksanović i dodao da će se u skladu sa tim odnijeti i ako ta tema dođe na dnevni red.

”Mislim da ratni zločinci treba da odgovaraju, žao mi je samo što nijesu odgovarali oni koji su ubijali 1945. godine po Sloveniji. I nema Srbina koji je ponosan zbog onih koji su ubijali zarobljenike u Srebrenici”, na to je rekao Mandić, ali je naveo i da se vode rasprave o tome ko je izdao naredbe za ubijanje u Srebrenici.

Amer Smailović iz BS-a je poručio da izjava da su u Srebrenici ubijani zarobljenici, predstavlja negiranje genocida.

Izvor:antenam.net

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top1

18.01.2025. u 20:37h

Titogradske vijesti, top1

18.01.2025. u 20:09h

Titogradske vijesti, top2

18.01.2025. u 15:06h

Titogradske vijesti, top1

18.01.2025. u 13:32h

Titogradske vijesti, top1

18.01.2025. u 13:01h

Skip to content