VOA: Alen Mlatisuma naimenovan za direktora odjeljenja za Evroaziju

Radio Titograd

26.05.2024, 19:38h

< 1 min

Glas Amerike izabrao je Alena Mlatisumu za novog direktora odjeljenja za Evroaziju, koje pruža vijesti i informacije publici širom medijskih tržišta u Rusiji, Ukrajini, Jermeniji, Gruziji i na Balkanu.

Rodom iz Crne Gore, Mlatisuma je odigrao ključnu ulogu u oblikovanju i vođenju digitalnih medija i strategija za angažovanje publike Glasa Amerike na sofisticiranim tržištima Evroazije. Sa bogatom novinarskom ekspertizom na različitim medijskim platformama, Mlatisuma, kao iskusan kreativni producent, menadžer i strateg, može se pohvaliti impresivnim iskustvom u podsticanju rasta publike kroz ubjedljivo kreiranje sadržaja, inovativni marketing na društvenim medijima, integraciju najsavremenije tehnologije i dinamičnost SEO strategije.

Mlatisuma se pridružio Glasu Amerike 2003. kao emiter i urednik vijesti u srpskom servisu. Godine 2008. imenovan je za glavnog urednika Interneta Odjeljenja za Evroaziju. Prije svog mandata u Glasu Amerike, Mlatisuma je radio kao dopisnik za Associated Press i kao glavni urednik Antene M, prve nezavisne radio stanice u postkomunističkoj Crnoj Gori. Karijeru na Anteni M je započeo 1995. Izvještavajući iz regiona Balkana za regionalne i međunarodne medijske organizacije, bio je i urednik časopisa Graffiti, jednog od rijetkih satiričnih medija na ratom razorenom Balkanu tokom 1990-ih. Diplomirao je na Univerzitetu Crne Gore.

„Radujemo se što ćemo vidjeti kako Alen vodi odjeljenje Evroazije“, rekao je vršilac dužnosti direktora VOA Džon Lipman.

Izvor: VoA

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top1,

22:01h

Titogradske vijesti, top2

25.01.2025. u 21:57h

Titogradske vijesti, top1

25.01.2025. u 14:47h

Skip to content