Manji broj pripadnika Protivterorističke jedinice koja se inače trenutno nalazi na Žabljaku gdje izvodi obuku u zimskim uslovima, sinoć su, dok nisu bili na dužnosti, boravili u jednom ugostiteljskom objektu u tom gradu kojom prilikom su fizički napadnuti, saopšteno je iz Uprave policije..
“Prema do sada uzetim izjavama od policijskih službenika incident je započeo provokacijom i napadom na policijskog službenika od strane grupe lica koja su bila u vidno alkoholisanom stanju. Tokom incidenta pet lica iz te grupe je zadobilo lakše povrede”, ističe se u saopštenju.
Na lice mjesta, navodi se iz UP, izašli su pripadnici Stanice policije Žabljak koji su postupili u okviru svojih ovlašćenja, prikupili obavještenja od više lica.
Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Pljevljima, po čijem nalogu se preduzimaju dalje mjere i radnje u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti ovoga događaja.
“Radi se o izolovanom incidentu budući da Protivteroristička jedinica dugi niz godina u ovom periodu boravi na Žabljaku gdje izvodi obuku u zimskim uslovima, te je poznato da ima dobre odnose sa lokalnom zajednicom i lokalnim stanovništvom, što će i buduće biti slučaj”, navodi se u saopštenju.
U daljem postupku koji će, kako ističu, nepristrasno sprovesti Uprava policije utvrdiće se eventualna odgovornost policijskih službenika u odnosu na ovaj događaj o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.
Sa događajem je upoznata i Unutrašnja kontrola policije Ministarstva unutrašnjih poslova.