Registrovana 62 nova slučaja infekcije

Radio Titograd

02.03.2023, 16:14h

< 1 min

U Crnoj Gori su, u posljednja 24 sata, registrovana 62 nova slučaja koronavirusa, a u tom periodu nije registrovan nijedan smrtni slučaj povezan sa kovid infekcijom.

Iz Instituta za javno zdravlje (IJZ) saopšteno je da su njihove i druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije koronavirusom tokom srijede završile analizu i dostavile rezultate za 984 uzorka.

Novootkriveni slučajevi su iz Podgorice 37, Nikšića 11, Bara četiri, Budve, Danilovgrada i Ulcinja po dva i po jedan iz Andrijevice, Herceg Novog, Kotora i Šavnika.

Udio pozitivnih slučajeva u ukupnom broju testiranih za srijedu je iznosio 6,30 odsto.

“Tokom srijede IJZ-u nije prijavljen nijedan smrtni slučaj povezan sa kovid infekcijom”, kaže se u saopštenju.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 2.804.

Navodi se da je do 15 sati prijavljen oporavak 116 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve, kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi 581.

Od početka epidemijskih dešavanja ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom u Crnoj Gori je 288.423.

U Podgorici je aktivno 319 slučajeva koronavirusa, Nikšiću 118, Baru 25, Budvi 16, Kotoru 15, Danilovgradu 14, Herceg Novom 12, Beranama i na Cetinju po 11, u Tivtu deset.

U Ulcinju je aktivno osam slučajeva koronavirusa, Pljevljima šest, Bijelom Polju četiri, Andrijevici, Mojkovcu, Rožajama, Šavniku, Plužinama, Tuzima i na Žabljaku po jedan.

U Gusinju, Kolašinu, Petnjici i Plavu nema aktivnih slučajeva koronavirusa.

Podijeli na:

Titogradske vijesti, top2

23.03.2023. u 12:04h

Titogradske vijesti, top1

23.03.2023. u 11:38h

Titogradske vijesti, top1

23.03.2023. u 10:43h

Skip to content