LP: Ulica u Podgorici da nosi naziv Antonija Abramovića

Radio Titograd

05.07.2019, 00:00h

< 1 min

Liberalna partija (LP) predožila je da jedna od neimenovanih ulica u Podogrici dobije ime mitropolita Crnogorske pravoslavna crkve Antonija Abramovića.

Odbor LP Glavnog grada danas je podnio taj prijedlog Savjetu za davanje prijedloga naziva naselja, ulica i trgova.

„Blaženopočivši mitropolit Antonije Abramović bio je prvi mitropolit obnovljene Crnogorske pravoslavne crkve (CPC), čije je ukidanje izvršeno protiv volje naroda, svještenstva, vlasti crnogorske, Ustava Svetoga Sinoda i Ustava Knjaževine Crne Gore “, rekli su iz LP.

Prema njihovim riječima, to je bila prirodna posljedica nezapamćenog ukidanja crnogorske države, nacije i svega crnogorskog.

„Danas jedan vijek kasnije, na simboličan način davanjem imena ulici koja će nositi ime blaženopočivšeg mitropolita CPC Antonija Abramovića odajemo priznanje i počast velikoj žrtvi ovoga čovjeka, svih Crnogoraca i CPC“, poručili su iz LP.

Mitropolit Antonije, podĹ›etili su iz te partije, u službi božjoj proveo je 60 godina i ostao je upamćen kao čovjek blagosti, primjer jevanđeoskog života, jaka ekumenska i popularna ličnost.

„Zbog svega toga smatramo da u Glavnom gradu Crne Gore jedna ulica treba da nosi ime Antonija Abramovića“, navode iz LP.

 

 

 Izvor: Mina

Podijeli na:

Magazin, Titogradske vijesti, top2

16.02.2026. u 06:36h

Titogradske vijesti, top2

16.02.2026. u 06:27h

Skip to content