Foto: SHUTTERSTOCK
Šefica Evropske komisije Ursula fon der Lajen upozorila je na prijetnju novog trgovinskog rata između EU i SAD zbog usvojenog američkog zakona o smanjenju inflacije.
„EU će odgovoriti na ovaj zakon na adekvatan i pažljivo izbalansiran način“, rekla je ona, prenosi TASS.
Ona je napomenula da početak novog trgovinskog rata nije u interesu ni SAD ni Evrope.
Fon der Lejen je izrazila zabrinutost da bi zakon mogao dovesti do nelojalne konkurencije, zatvaranja tržišta i prekida kritičnih lanaca snabdijevanja.
Ranije su poslanici Evropskog parlamenta pozvali na čvrst kurs prema Sjedinjenim Američkim Državama zbog zakona o smanjenju inflacije.
U intervjuu za RT, doktor ekonomskih nauka Mihail Beljajev prokomentarisao je izjavu evropskih poslanika Markusa Ferbera i Bernda Langea o potrebi da se zauzme čvrst kurs protiv Sjedinjenih Država zbog zakona o smanjenju inflacije koji je potpisao predsjednik Džo Bajden.
Izvor:DAN