Foto:gradska tv
Drugi sastanak premijera Milojka Spajića sa predstavnicima opozicije, nevladinih organizacija i vijeća manje brojnih naroda kao i predstavnicima Uprave za statistiku, u cilju pronalaženja najboljeg modela za sprovođenje popisa stanovništva, koji je najavljen za 30. novembar, nije donio ništa novo.
Ključni zahtjevi i dalje nijesu dogovoreni, a Spajić je poručio da bi odgađanje popisa moglo izazvati nove troškove, te da svi treba da pokažu odgovornost.
Sudski vještak za elektroniku, telekomunikacije i vazduhoplovstvo Predrag Boljević je u razgovoru za Antenu M kazao da su troškovi izmišljena priča.
“Troškovi odgađanja popisa su nula eura, ali bukvalno nula eura i to je jedna, kako bih rekao na mom maternjem crnogorskom jeziku, takva stravična lažavina da ja nemam riječi”, kaže Boljević.
Boljević je dodao da je ponudio rješenje sa kojim bi se zadovoljile obje strane ali, kako kaže, niko sa aktuelne političke scene nije reagovao na njegove zahtjeve.
“Ja sam mojim rješenjem omogućio da u svim tim fazama se ima puna kontrola nad događajima, omogućio sam da se suzbiju određene nepravilnosti koje su sada u najavi, da se suzbije mogućnost manipulacije koja dolazi iz susjedne države. Ponudio sam rješenje međutim niko, liše novinara, nije me pitao o čemu ja to pričam”, dodaje sudski vještak.
Iako nije najavljeno da će jučerašnjem sastanku prisustvovati i novoizabrani predsjednik Skupštine Andrija Mandić, za Boljevića njegovo prisustvo nije sporno.
“Ako je tamo bilo mjesto gospodinu Đeljošaju, Đeki, gospodinu Erakoviću i ostalim, valjda je bilo i predstavniku koalicije ZBCG. Ne vidim ništa sporno, što je on trenutno predsjednik Skupštine to je druga priča”, kazao je Boljević.
Sagovornik Antene M je jučerašnji sastanak okarakterisao kao “čajanku”.
Učesnici su najavili da će novi datum sastanka odrediti premijer Spajić.
Izvor.antenam.net